Soczewki progresywne służą do korekcji wady wzroku zwanej presbyopią Jest to związane z fizjologicznym, naturalnym procesem starzenia się oczu. Wada ta występuje u większości ludzi po 45 roku życia. Objawia się ona trudnościami z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oka. Wtedy koniecznym staje się używanie dwóch par okularów – jednej do dali np. chodzenia czy prowadzenia samochodu, a drugie do widzenia bliży – czytania, co wiąże się z uciążliwą zmianą okularów. Alternatywnym rozwiązaniem dla takiego stanu rzeczy są okulary dwuogniskowe lub progresywne.

 

- jedna para okularów zamiast dwóch bez względu na rodzaj wykonywanych czynności, np. Jazda samochodem, praca przy komputerze, oglądanie TV, czytanie, uprawianie sportów.
- nie ma potrzeby uciążliwej zmiany okularów do dali na okulary do bliży

 

- w soczewce progresywnej moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego, z jakiej części soczewki korzysta oko co daje możliwość obserwacji dali bliży oraz odległości pośrednich

 

- estetyczny wygląd – obszary widzenia bliży i dali są niewidoczne, w przeciwieństwie do soczewek dwuogniskowych

 

- dowolność w doborze oprawy – duża oferta soczewek do małych opraw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na rynku istnieje kilka rodzajów soczewek progresywnych. Najbardziej zaawansowane soczewki progresywne nazywane często indywidualnymi – ta grupa soczewek oprócz pomiaru badania wzroku uwzględnia takie parametry jak: noszenie okularów, ich kąt pochylenia, odległość od rogówki (czyli to wszystko jak lubisz je nosić), Twoje wykorzystanie wzroku – gdzie i jakie odległości bardziej są dla Ciebie ważne, z jakiej odległości lubisz najczęściej czytać. Dzięki tym parametrom producent dopasowuje konstrukcję soczewki progresywnej a tym samym okularów do Twoich indywidualnych potrzeb. Oczywiście wykonane w cyfrowej technologii obróbki.

 

Soczewki progresywne charakteryzują się naturalnym widzeniem na wszystkie odległości: dal, obszar pośredni, bliż. Pomiędzy obszarem do dali a obszarem do bliży jest płynne przejście. Brak jest linii podziału pomiędzy bliżą a dalą jak to jest w przypadku soczewek dwuogniskowych. Patrzenie przez takie soczewki jest tym samym bardziej naturalne a brak linii podziału wpływa na estetykę i komfort.

 

Aby móc czytać bez okularów musisz odsuwać tekst od oczu, wyciągając przed siebie ręce. Brzmi znajomo? To zjawisko nosi nazwę prezbiopii i dotyka niemalże każdego około 40 roku życia. Jest ono powodowe utratą elastyczności soczewki w oku.

To oznacza, że mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki muszą pracować intensywniej aby odpowiednio akomodować, co w efekcie może powodować uczucie zmęczenia oczu a nawet bóle głowy. Z wiekiem zakres zmiany kształtu soczewki staje się zbyt mały, czego konsekwencją jest odsuwanie tekstu od siebie.

Prezbiopii nie można zapobiec, ale można ją z powodzeniem korygować.
Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym sposobem korekcji prezbiopii, są soczewki progresywne, oferujące płynne, bardzo łagodne przejście pomiędzy mocą korekcyjną do dali, a mocą do bliży. Mówiąc prościej, to trochę tak jakby połączyć trzy soczewki (do dali, strefy pośredniej i bliży) w jedną, umożliwiając tym samym ostre widzenie na każdą odległość, przy czym miejsce tego połączenia pozostaje niewidoczne.

 

Soczewki progresywne Hoyalux firmy Hoya gwarantują:

-  szerokie pole widzenia na każdą odległość

-  minimalne zniekształcenia peryferyjne oraz stabilizację obrazu ( wyeliminowany efekt ” pływanie obrazu”)

- uczucie pewności w każdej sytuacji ( np. podczas schodzenia po schodach)

-  płynne i łagodne przejścia pomiędzy strefą do dali a strefą do bliży

 

Oferujemy następujące konstrukcje progresywne:

 

 

Hoyalux iD MyStyle  Najbardziej spersonalizowane soczewki w rodzinie iD. Uwzględniają nie tylko pomiary wykonane przez Twojego optyka, ale również Twoje osobiste preferencje i potrzeby, styl życia a nawet doświadczenia płynące z dotychczasowej korekcji i użytkowanych przez Ciebie okularów.
Hoyalux iD MyStyle są naprawdę dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

- Najwyższy stopień indywidualizacji

- Naturalne widzenie we wszystkich kierunkach

- Stabilna percepcja obrazu niezależnie od rodzaju aktywności

- Łagodne i naturalne przejście pomiędzy dalą a bliżą oraz na odległości pośrednie

- Bardzo łatwa adaptacja

 

NOWOSC!!

Hoyalux iD LifeStyle V+ X-Act to okularowe soczewki progresywne klasy premium, dopasowane do stylu życia użytkownika, uwzględniające indywidualne
warunki użytkowania.

Soczewki Hoyalux iD LifeStyle V+ X-Act posiadają wszystkie cechy charakterystyczne dla soczewek Hoyalux iD LifeStyle V+, a dodatkowo uwzględniają indywidualne parametry użytkowania. Efekt: bardziej precyzyjna korekcja i znacząco szerszy obszar bliży oraz obszar pośredni.

 

 

Hoyalux iD LifeStyle V+ to nowe soczewki progresywne firmy Hoya, które w całości opracowaliśmy w oparciu o informacje i sugestie otrzymane od naszych klientów. W połączeniu z nowym procesem asferyzacji freeform i technologią obliczeniową, soczewki Hoyalux iD LifeStyle V+ są efektem innowacji opartej na ludziach.
Soczewki te oferują wspaniałe wsparcie widzenia i gwarantują łatwą adaptację, nawet jeśli zmienią się Twoje wartości korekcyjne.

- Czystą percepcję obrazu

- Komfortowe i zrelaksowane widzenie w każdych warunkach

- Stabilne postrzeganie obrazu w każdej sytuacji, zwłaszcza podczas korzystania z nowoczesnych urządzeń, takich jak   tablety i smartfony.

- Najdokładniejszą korekcję i dzięki temu lepsze widzenie

 

 

       

Hoyalux Summit Pro TrueForm, oraz  Hoyalux Summit CD TrueForm
Soczewki progresywne o tradycyjnej konstrukcji, zapewniające zwiększoną ostrość widzenia, dzięki zastosowaniu technologii TrueForm.

Soczewki Hoyalux Summit CD TrueForm polecane są do wąskich opraw okularowych.