Są one przeznaczone dla osób ze starczowzrocznością noszących okulary do czytania, którzy poszukują łatwości widzenia bliży połączonej z widzeniem na odległości pośrednie jak na komputer.  Soczewki do bliży i odległości pośrednich znajdują zastosowanie wewnątrz pomieszczeń, oferując wyjątkowy komfort użytkowania podczas takich czynności jak czytanie i praca przy komputerze.
Zapewniają wyjątkowy komfort użytkowania podczas pracy przy komputerze i długotrwałym czytaniu, eliminując konieczność częstej zmiany pozycji głowy. Szczególnie polecane są do pracy biurowej lub innych zajęć wymagających większego zasięgu widzenia niż w tradycyjnych soczewkach do bliży. Zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej podwyższa jakość soczewek poprawiając przy tym samym komfort pracy.

 

Soczewki do „pracy biurowej ” są to tak zaprojektowane soczewki, że ich konstrukcja zapewnia, ostre widzenie zarówno przedmiotów leżących blisko (np. znaki na klawiaturze czy dokumenty na biurku), w średniej odległości (np. obraz monitora komputerowego), jak i obiektów oddalonych do kilku metrów. Soczewki te nie nadają się do prowadzenia samochodu, ponieważ nie korygują dali.

 

Zalecane przy takich czynnościach jak:

- praca biurowa,

- majsterkowanie,

- gotowanie,

- gra na instrumentach,

- praca w ogrodzie,

- praca w warsztacie itp.

Również dla osób pracujących w takich zawodach jak np.:

- stomatolog,

- lekarz,

- rzemieślnik (zegarmistrz, jubiler),

- nauczyciel,

- księgowy,

- muzyk,

- plastyk.

 

 

Soczewki do bliży i odległości pośrednich są dostępne w następujących konstrukcjach:
Addpower 60:  idealne soczewki zastępujące tradycyjne okulary do czytania, oferujące wsparcie widzenia w bliży. Wartością dodaną soczewek jest zwiększenie zasięgu i panoramiczności widzenia. To czyni z soczewek Addpower 60 dobre rozwiązanie dla osób, które lubią dużo czytać i oczekują większego zasięgu ostrego widzenia.

Soczewki  Addpower gwarantują wyjątkowy komfort użytkowania podczas długotrwałego czytania i pracy przy komputerze, eliminując konieczność częstej zmiany pozycji głowy. Redukcja mocy bliży wynosi 0,75 dptr.

 

Soczewki Lecture B: właściwy wybór do pracy przy komputerze. Specjalna konstrukcja zapewnia duży zasięg i szerokie strefy widzenia w bliży, dając poczucie komfortu bez konieczności zmiany pozycji głowy podczas pracy. Redukcja mocy bliży wynosi 1,5 dptr.

 

Tact 200: oferują wyjątkowo szerokie pole widzenia do bliży i odległości pośrednich, zapewniając zasięg widzenia aż do 200 cm, co sprawia, że świetnie sprawdzają się w pracy przy komputerze, ale nie tylko.  Zalety soczewek Tact 200 docenią również przedstawiciele wyspecjalizowanych zawodów, oczekujący maksimum swobody oraz naturalnego widzenia.

Hoyalux Tact: idealne do prac biurowych. Konstrukcja soczewek pozwala dopasować zasięg widzenia w stosunku do potrzeb presbiopa i jego mocy korekcyjnych. Dzięki określeniu dystansu pracy można wybierać zasięg i szerokość pola widzenia, odpowiadające oczekiwaniom użytkownika.

 

Hoyalux iD WorkStyle 200/400: najnowocześniejsze, najbardziej zindywidualizowane oraz ergonomiczne soczewki, gwarantujące niezwykle komfortowe i ostre widzenie w bliży i dystansach pośrednich, bez względu na długość trwania dnia pracy.  Zastosowanie Zintegrowanej Podwójnej Powierzchni Progresywnej FreeForm
znacząco podnosi kontrast, ostrość widzenia oraz widzenie binokularne. W założeniu soczewki te posiadają identyczną funkcjonalność jak Tact 200 i 400 zapewniając dodatkowo jeszcze szersze pole widzenia oraz wyższy komfort.

Zasięg widzenia w soczewkach Hoyalux iD WorkStyle 200

Zasięg widzenia w soczewkach Hoyalux iD WorkStyle 400