Szkła fotochromowe są kategorią pośrednią między soczewkami bezbarwnymi i barwionymi. Są to soczewki, które pod działaniem promieni ultrafioletowych UV i temperatury przejściowo zmieniają swoją barwę. Soczewki fotochromowe barwią się tym mocniej im więcej pada na nie promieniowania UV i im niższa jest temperatura otoczenia. Podstawowe zalety to:

-całkowita ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV

-soczewki rozjaśniają się w pomieszczeniach, a ciemnieją pod wpływem oświetlenia naturalnego

-dostosowują odcień zaciemnienia do istniejących warunków

-Soczewki te są szczególnie polecane dla osób wrażliwych na zmiany oświetlenia i silne światło np. reagujące łzawieniem i pieczeniem oczu.

Transitions cechują się bardzo krótkim czasem reakcji na zmiany oświetlenia, oraz prawie niedostrzegalnym zabarwieniem resztkowym w oświetleniu sztucznym są praktycznie bezbarwne

 

Soczewki te w 100% blokują szkodliwe promieniowanie UV, poprawiają kontrast widzenia i błyskawicznie dopasowują się do zmiennych warunków oświetlenia. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach – są idealnie przejrzyste, natomiast na zewnątrz ciemnieją w ciągu zaledwie 30 sekund

*W porównaniu do poprzedniej generacji soczewki Transitions VI odznaczają się:

 

Szybszym czasem reakcji (ok. 30% krótszy czas odbarwiania się soczewek).

Wyższym poziomem maksymalnego zabarwienia: 85% – kolor brązowy, 88% – kolor szary, ( dla temp. 23 C).

Szybszym czasem reakcji w wyższych temperaturach

Doskonałą przejrzystością – 95% transmisji światła.

W stanie nieaktywnym są równie przezroczyste jak soczewki bezbarwne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWOŚĆ!

Transitions Signature VII

Nowe soczewki ciemnieją na zewnątrz w jeszcze większym stopniu niż Transitions VI.

 

Opracowane są do codziennego stosowania, automatycznie zmieniają zabarwienie, od przejrzystego do całkiem ciemnego, poprzez wszystkie pośrednie odcienie.

Soczewki Transitions Signature VII zapewniają doskonałe połączenie pełnej przejrzystości w pomieszczeniach, zaciemnienia i szybkiego ponownego rozjaśnienia. Mają o wiele szybszy czas reakcji na światło odbite w porównaniu do soczewek poprzedniej generacji Transitions VI. W upalne dni szybciej reagują i stają się jeszcze ciemniejsze.

  • Całkowicie przejrzyste w pomieszczeniach oraz wieczorem i nocą
  • Duża szybkość powrotu do zwykłego zabarwienia
  • Blokują 100% promieniowania UVA i UVB
  • Dostępne we wszystkich mocach optycznych i pasujace do wszystkich rodzajów oprawek okularowych

Stabilne zabarwienie
Ważną zaletą soczewek Transitions Signature VII jest stabilne zabarwienie, jednolite na całej powierzchni, niezależnie od
grubości soczewki.

Zdrowie
Soczewki Transitions Signature VII chronią  oczy, ponieważ w 100% blokują szkodliwe promieniowanie UV.

Kolor
Jedyne soczewki fotochromowe, które w stanie całkowitego rozjaśnienia są niemal tak przezroczyste, jak soczewki bezbarwne, a w stanie całkowitej aktywacji ciemne jak soczewki przeciwsłoneczne.

Szybkość
Podstawową zaletą soczewek Transitions Signature VII jest szybkość procesu fotochromowego, zarówno pod względem zaciemniania, jak i rozjaśniania. W słońcu, pod wpływem promieniowania UV, bardzo szybko ciemnieją, a po powrocie do pomieszczenia rozjaśniają się w ciągu zaledwie kilku minut. Soczewki Transitions Signature VII brązowe zabarwiają się na zewnątrz o 21% intensywniej, natomiast soczewki szare 15% od soczewek poprzedniej generacji – Transitions VI.

 

Uwaga, już są! Nowe

Soczewki Transitions XTRActive

Transitions XTRActive to jedyne soczewki fotochromowe, które zaciemniają się także w samochodzie do ok 50%.

Soczewki Transitions XTRActive to najciemniejsze soczewki, jakie kiedykolwiek zostały opracowane – w pełnym słońcu szybko stają się tak ciemne, jak tradycyjne okulary przeciwsłoneczne do 90% zabarwienia przy temperaturze 230C.
Ciemnieją szybciej, nawet przy wysokich temperaturach: 80% zabarwienia przy temperaturze 350C. Stale dostosowują się do zmieniającego się oświetlenia, w każdych warunkach – ponieważ reagują także na światło naturalne, nie tylko na promieniowanie UV, są pierwszymi, które rzeczywiście ciemnieją we wnętrzu samochodu.

  • - Najciemniejsze soczewki do użytku codziennego.
  • - Ciemnieją za szybą, we wnętrzu samochodu.
  • - Zapewniają optymalne widzenie, zwiększają komfort widzenia oraz redukują olśnienia.
  • - Specjalnie opracowane aby zachowywać lekkie, komfortowe zabarwienie w pomieszczeniach.
  • - Zaprojektowane tak, aby pasowały do większości opraw okularowych oraz powłok antyrefleksyjnych