Soczewki wysokoindeksowe polecane są przede wszystkim osobom o średnich i dużych wadach wzroku, zarówno przy krótkowzroczności jak i dalekowzroczności.
- soczewki wykonane z materiałów o wysokim indeksie są znacznie cieńsze od soczewek wykonanych z klasycznych materiałów (dla tych samych mocy optycznych)
- Zamontowanie tego rodzaju soczewek zdecydowanie zwiększa atrakcyjność okularów, oraz podnosi ich estetykę.
- Z uwagi na wysoki współczynnik załamania światła w soczewkach zaleca się pokrywanie ich powłokami antyrefleksyjnymi, które zwiększają przejrzystość oraz zmniejszają odblaski
- W wysokim indeksie dostępne są zarówno soczewki mineralne jak i organiczne

Z myślą o klientach którzy maja dużą wade wzroku stworzono soczewki wysokoindeksowe o zredukowanej grubości i masie. Są lekkie, estetyczne, eleganckie i wygodne w noszeniu niezależnie od mocy soczewki.

Soczewki wysokoindeksowe występują w konstrukcji sferycznej a dla bardziej wymagających klientów proponujemy soczewki o konstrukcji sferycznej- bardziej płaskie. Ich głównym atutem jest niwelowanie grubości i efektu powiększenia lub pomniejszenia oka.

Przy bardziej skomplikowanych wadach wzroku polecane są soczewki recepturowe, dające szeroki wachlarz rozpiętości mocy, cylindra i średnic, w indeksach: 1.56, 1.60,  1.67, 1.67 as, 1.74).

Dostępne w wersji białej, fotochromowej, barwionych, w soczewkach progresywnych,

 

STANDARDOWA

 

 

 

 

 

 

WYSOKOINDEKSOWA