Bezpieczeństwo dziecka jest dla rodzica niewątpliwie sprawą najważniejszą. Jego samodzielność, kreatywność i nieposkromiona energia, stawiają przed rodzicami wciąż nowe wyzwania.
Soczewki okularowe przeznaczone dla dzieci, poza doskonałą korekcją, powinny gwarantować bezpieczeństwo i swobodę, tak aby dziecko nie czuło się w żaden sposób ograniczane ze względu na to, że nosi okulary.

Takie właśnie są soczewki PNX 1.53 – wyjątkowo wytrzymałe, trwałe, elastyczne
Ponadto są bardzo lekkie, co dla dzieci ma niebagatelne znaczenie. Soczewki PNX 1.53 wytrzymują uderzenie stalowej kuli o wadze 1 kg, upuszczonej z wysokości 1,2 m, więc tym bardziej nie straszne im skate parki i place zabaw. To gwarancja bezpieczeństwa najmłodszych, nawet podczas najbardziej szalonych ewolucji.

Zapewniają  100% ochronę przed promieniowaniem UV. Soczewki te są obok soczewek z poliwęglanu najbardziej odporne na uderzenia.Zalety soczewek okularowych dla dzieci:

-bezpieczeństwo – soczewki plastikowe (organiczne) są lekkie i nietłukące, chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, estetyka – swoboda w wyborze opraw oraz możliwość barwienia na przeróżne, ciekawe kolory,

-komfort widzenia – powłoki antyrefleksyjne zapewniają wysoką przejrzystość soczewek, redukują odblaski męczące wzrok, chronią przed zaparowaniem i ułatwiają utrzymanie soczewek w czystości,
-gwarancja prawidłowego widzenia.