DRIVE WEAR- jest pierwszą na świecie soczewką fotochromową, polaryzacyjna zaciemniającą się za szybą samochodu. Sa to wyjątkowe i nowoczesne przeciwsłoneczne soczewki dla kierowców, zapewniającą idealny komfort jazdy w zmiennych warunkach pogodowych. Technologia soczewek DRIVEWEAR oparta jest na połączeniu dwóch najbardziej zaawansowanych technologii: technologii soczewek polaryzacyjnych oraz soczewek fotochromowych. Dzięki warstwowej budowie dostosowuje się do każdych warunków oświetlenia:

- filtr polaryzacyjny – (aktywny w każdych warunkach) zapewnia maksymalny komfort

widzenia oraz bezpieczeństwo jazdy eliminując oślepiające odblaski od powierzchni

płaskich (jezdnia, woda, śnieg)

- warstwa fotochromowa reagująca na światło widzialne powoduje zaciemnianie

soczewki w słoneczną pogodę również za szybą, wewnątrz samochodu

(unikatowa cecha)

- warstwa fotochromowa reagująca na promieniowanie UV powoduje dodatkowe

zaciemnianie soczewki w słoneczną pogodę na zewnątrz, poza samochodem

(tak jak tradycyjna soczewka fotochromowa)

Wysokiej wydajności warstwa polaryzacyjna o zabarwieniu żółto – zielonym, czyli najbardziej przyjaznym dla oka, doskonale sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Podczas zachmurzenia i podczas deszczu zapewnia wysoką przepuszczalność światła, rozjaśnia obraz, zwiększa rozpoznawanie obiektów i postrzeganie głębi. Natomiast podczas słonecznej pogody redukuje niebezpieczne, oślepiające odbicia światła od nieregularnych powierzchni, jednocześnie wyostrzając kontrast i poprawiając widzenie kolorów. Pod wpływem fotochromu działającego na promieniowanie UV soczewka zabarwia się na kolor rudo-brązowy. Maksymalny stopień przyciemnienia porównywalny jest z okularami przeciwsłonecznymi.

 

 

 

 

 

 

 

DRIVEWEAR zarówno w stanie spoczynku, jak i w stanie aktywnym w 100% blokuje szkodliwe promieniowanie UV zapewniając maksymalną  ochronę dla oczu kierowcy zarówno wewnątrz, jak i poza pojazdem.

Stopień zabarwienia soczewki jest uzależniony od intensywności natężenia promieniowania słonecznego i światła widzialnego.

Ze względu na duży stopień zabarwienia wstępnego nie zaleca sie stosować do jazdy nocą.